Popularność gier komputerowych w dzisiejszych czasach rozrosła się tego stopnia, że prawie każdy, nieważne czy młodszy czy starszy o nich prawdopodobnie słyszał. Oznacza to również, że gry w pewnym momencie stały się sportem wirtualnym, kiedy do gry weszły duże pieniądze w postaci turniejów czy zawodów. Jednakże każdy wie, że w czasie pandemii, zasady gry się nieco zmieniły. Dlatego też, wiele osób zastanawia się – jakich zmian możemy się spodziewać w obstawianiu e-sportów?

Czy w tym roku możemy się spodziewać zmian w obstawianiu e-sportów?

Zastępstwo za normalny sport

Wiele osób starszych nie ceni sobie wirtualnych sportów a nawet czasem wręcz nie przepadają za nimi, argumentując to tym, że siedząc przed komputerem młodzież się degeneruje a nie uprawianie normalnego sportu prowadzi do otyłości i zwiększenia ryzyka na zachorowanie. Młodzi ludzie patrzą na to nieco inaczej, w większości uważają gry komputerowe za świetną zabawę niezależnie od pogody oraz za medium dzięki któremu można znaleźć nowych znajomych z całego świata, co może prowadzić nawet do przyjaźni na całe życie. Jeśli jednak mowa o najmłodszych, to nadal szkolnych korytarzach można usłyszeć rozmowy na temat ulubionych drużyn sportowych, jednak w większości chodzi tu głównie o e-sport.

Niestety, ale aby osiągnąć sukces w sportach tradycyjnych, potrzebne są miesiące, jak nie lata treningów, wyrzeczeń oraz szczęścia, ponieważ jeśli nie mamy naturalnych predyspozycji, jest bardzo mała szansa na to że nam się coś uda osiągnąć. W wypadku e-sportów wystarczy nam jedynie sprzęt obsługujący daną grę, trochę czasu oraz talentu i jesteśmy w stanie zdobywać pierwsze miejsca w turniejach. Wielu juniorów ogląda też mecze swoich ulubionych drużyn sportów wirtualnych, a nawet myśli o tym, aby w przyszłości dołączyć lub stworzyć profesjonalną drużynę e-sportową. Istnieje również nieco inna grupa ludzi zainteresowana grami online, są oni w różnym wieku, ale łączy ich kilka czynników. Posiadają dużą wiedzę związaną z e-sportem, mają lat 18 lub więcej, oraz preferują szybki zarobek. Tak, mówimy tu o graczach zakładów na e-sport.

Czy na e-sportach nadal można dobrze zarobić?

Gry komputerowe to obecnie ogromny rynek, na którym każdy chce zarobić, oczywiście nie trzeba być członkiem profesjonalnej drużyny e-sportowej, aby zarabiać na wirtualnych sportach. Istnieje wiele ról na rynku sportów wirtualnych, takie jak trener drużyny e-sportowej, psycholog czy doradca taktyczny w grach takich jak CS:GO czy Dota.

Naturalnie nie każdemu pasuje taka opcja, dlatego my skupimy się na obstawianiu zakładów e-sportowych u bukmacherów. Jeśli jesteśmy odpowiednio przygotowani, mamy wiedzę na temat danej gry oraz wiemy jak obstawiać, zarobienie dużych pieniędzy u bukmachera nie będzie dla nas trudne. Ciężko jest podać dokładne kwoty jakie można zarobić, wszystko zależy od kursu czy rodzaju zakładu jaki postawiliśmy na dane spotkanie e-sportowe. Wiadomo jednak, że wygrane w tej kategorii sportowej nie są małe.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułSpecjalny poradnik dla początkujących typerów
Następny artykułNajlepsze porady o typach sportowych – czyli jak obstawiać, aby nie przegrywać
Polski bukmacher internetowy STS oferuje graczom niezwykle ciekawą ofertę promocji i bonusów. Darmowy bonus bez depozytu w kwocie 29 PLN. Wystarczy podczas rejestracji konta STS wpisać kod promocyjny: BETONLINE