Poszukujesz bukmacherów, którzy legalnie działają na terenie naszego kraju i zastanawiasz się nad tym, czy Fortuna działa legalnie? Nie ma się nad czym zastanawiać, Fortuna ma status „Legalnego bukmachera”. Niemniej warto odpowiedzieć sobie na pytanie, co taki status oznacza dla klientów? Niewykluczone, że nie brakuje osób, które nie potrafią odpowiedzieć na to pytanie.

fortuna bukmacher
Czy bukmacher fortuna jest legalny?

Co oznacza „legalny bukmacher”

Jako że Fortuna jest legalnym bukmacherem, działalność prowadzona jest w zgodzie z obowiązującym w naszym kraju prawem. Trzeba przez to rozumieć posiadanie zezwolenia Ministra Finansów czy też odprowadzanie podatków w odpowiedniej wysokości. Co do szczegółów, w Polsce obowiązuje 12% podatek od stawki, co oznacza, że państwo może liczyć na dochód bez względu na to, czy kupon okaże się wygrany, czy też nie.

Można jeszcze dodać, że w przypadku zakładów bukmacherskich obowiązuje także drugi próg podatkowych (o ile tak można powiedzieć). Mówiąc wprost — kiedy wygrana pieniężna przekroczy kwotę 2 280 zł, obowiązuje 10% podatek od wysokich wygranych.

sts za darmo bonus bez wpłaty
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Ustawa hazardowa z dnia 1 kwietnia 2017 roku

Kiedy mowa na temat legalnie działających bukmacherów, warto cofnąć się do tego, co miało miejsce 1 kwietnia 2017 roku. Tego dnia weszła w życie znowelizowana ustawa hazardowa. Można powiedzieć, że jej zapisy przyczyniły się do znaczącego zreformowania rynku. Niemniej skupmy się wyłącznie na tym, co dotyczy zakładów bukmacherskich.

Od 1 kwietnia 2017 roku rzeczywistość powinna przedstawiać się w ten sposób, że w Polsce działają tylko te firmy, które posiadają oficjalne zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Prawda jest jednak taka, że jeśli ktoś chce grać nielegalnie, nie stanowi to większego problemu, czego dowodem jest choćby strona Unibet. Warto jednak pamiętać, że gra u nielegalnego bukmachera zapewne prędzej czy później zostanie wykryta i nieuczciwego gracza czeka surowa kara.

Dlatego tym bardziej warto grać u legalnych bukmacherów jak Fortuna. Oprócz bezpieczeństwa taki bukmacher oferuje również bardzo korzystne kursy, świetne promocje i bonusy ale także jedne z lepszych ofert na zakłady sportowe.

________________________________
Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Następny artykułMecze na żywo u legalnych bukmacherów
Spis legalnych bukmacherów, opisy najlepszych darmowych promocji do legalnych bukmacherów w Polsce. Bonusy bez depozytów do bukmachera online.